Sportovní akce „Matfyz v pohybu“

(sportovní akce pod záštitou děkana MFF UK)

MFF UK , KTV vyhlašují sportovní akci „Matfyz v pohybu“, jako náhradu za zrušený děkanský sportovní den 12.11.2020.

Tato sportovní akce reaguje na současnou epidemiologickou situaci, kdy z důvodů nařízení vlády ČR všechny sportovní aktivity MFF UK obvykle organizované pro studenty a zaměstnance byly zrušeny.

Soutěžní období :  12.11 – 20.12. 2020

Zúčastnit se mohou všichni studenti, zaměstnanci a absolventi MFF UK.

V čem se bude soutěžit?

Soutěž v běhu na 5km v kategoriích muži/ženy a ve věkových kategoriích do 35/ nad 35 let (celkem 4 kategorie) – B5km  – „aktivita běh“. Účastník zaznamená běh o délce nejméně 5000m. Pro pořadí rozhoduje průměrný čas na 1km za celou dobu běhu.

Soutěž v běhu na 10km v kategoriích muži/ženy a ve věkových kategoriích do 35/ nad 35 let (celkem 4 kategorie) – B10km – „aktivita běh“. “. Účastník zaznamená běh o délce nejméně 10000m. Pro pořadí rozhoduje průměrný čas na 1km za celou dobu běhu.

Soutěž v celkovém počtu naběhaných nebo ušlých km za soutěžní období  – není rozdělena na žádné kategorie, sčítají se naběhané nebo ušlé km jednotlivými účastníkyBCh(sum)-„aktivity běh a chůze“.  Aktivity jednotlivých účastníků se započítávají včetně B5km a B10km.

Krátké video o správném běhání, “aby Vám to lépe ubíhalo” najdete zde.

Soutěž v celkovém počtu km ujetých vlastními silami na kole (jízda na elektrokole se nezapočítává) za soutěžní období, není rozdělena na žádné kategorie, sčítají se ujeté km jednotlivými účastníky – Kolo(sum), -„aktivita kolo“

Dále se vyhlašují dvě společné výzvy MFF UK” S Matfyzem Evropou a ještě dál…”,

tj. kam s Matfyzem doběhneme a dojdeme (výzva Kam-běh+chůze) a kam  s Matfyzem dojedeme  na kole  (výzva Kam-kolo). Do výzev se automaticky započítávají nahrané aktivity účastníků v příslušných kategoriích.

Chceme jít z Prahy od Matfyzu směrem na Slovensko, dále na sever a západ Evropy.

Přihlášení účastníků :  https://mathletics.mff.cuni.cz/

  • Uživatel se zaregistruje pomocí e-mailu
  • V osobním nastavení zadá své jméno a příjmení, UK číslo, pohlaví, věkovou skupinu

Manuál k soutěžím (nahrávání aktivit, mobilní aplikace)

  • V přehledu svých aktivit nahrajte GPX export z trackové aplikace (např. Strava)

– své aktivity

– pořadí nejlepších běžců, cyklistů

– průběžný stav společné výzvy (průběžná vzdálenost turistů a cyklistů k cíli)

Ceny:

Nejlepší 3 účastníci v každé soutěžní kategorii obdrží ceny od pana děkana. Nejlepších 10 účastníků z každé kategorie obdrží tričko MFF UK.  Nejlepších 10 účastníků v každé kategorii bude pozváno na slavnostní vyhlášení výsledků, které se uskuteční, jakmile to umožní epidemiologická situace.

Zápočty za Zájmovou tělesnou výchovu:

Studenti, kteří dosáhnou 60 nachozených nebo naběhaných km (aktivita „běh nebo chůze“) nebo 120 km najetých na kole (aktivita „kolo“) obdrží zápočet z předmětu NTVY006 „Zájmová tělesná výchova“.

Je možná i kombinace dosažení nachozených, naběhaných km  + započtená jízda na kole (v km s koeficientem x 0,5) – Celkem 60 km.

Studenti, kteří splní zápočtový požadavek a mají zájem o zapsání zápočtu do SIS se přihlásí zde.

Přihlášení se týká i studentů, kteří nemají předmět Zájmová TV NTVY006 zapsaný v SIS, ale splnili zápočtový požadavek a mají zájem o zapsání zápočtu do SIS. Předmět NTVY006 zapíší studentům do SIS referentky studijního oddělení na začátku zimního zkouškového období. Zápočty udělí Katedra TV v průběhu zimního zkouškového období. Doba pro získání zápočtu není omezena jen za soutěžní dobu akce „Matfyz v pohybu“, ale až do konce ZS 2020/2021.