Kanoistika

Kanoistika je sport zahrnující mnoho disciplnín, jehož základním principem je jízda na lodi pomocí volně uchyceného pádla. Tím se zásadně liší od veslování, jehož principem je naopak pevně uchycená páka, tedy veslo. Rozlišujeme kaniostiku na divoké vodě, rychlostní kaniostiku nebo turistickou kanoistiku.

Cílem hodin je zvládnutí základní techniky ovládání lodí ať už na turistických kanoích nebo plastových kajacích. Kromě základních záběrů, vylehávání , ulomování, traverzování nebo přejezdů válců se vyučuje eskymácký obrat a další dovednosti pro zvládnutí jízdy na divoké vodě. Výuka je zpestřena o trénink na rychlostních kajacích, paddle boardech a vyzkoušet si u nás můžete i závodní veslařské lodě.

Sportovní oblečení (nejlépe funkční oblečení – které rychle schne, boty do vody- stačí tenisky, v bazénu plavky) lodě, pádla, špricdeky a další vybavení se půjčuje.

Hodiny probihaji v loděnici USK Praha v Chuchli. V zimním období využíváme bazén SCUK v Hostivaři. Na kanále v Troji se pak konají kurzy na divoké vodě.
Podrobnější informace poskytne Mgr. Martin Kozák
martinkozak@seznam.cz
tel.731169259

OLYMPUS DIGITAL CAMERA