Stolní tenis na Matfyzu

Pingpong je v nabídce vyučovaných sportovních odvětví již dlouhou dobu. Výuka stolního tenisu probíhá ve sportovním centru Hostivař v poměrně nové hale, ve které se hraje na čtyřech modrých stolech značky Stiga. Nově se také pinčes hraje v tělocvičně budovy MFF v Karlíně, kde podmínky sice nejsou tak profesionální jako v Hostivaři, ale studenti ocení, že sportoviště a posluchárny se nachází ve stejné budově.

Jpeg

Stolní tenis na MFF ale není jen standardní povinná nebo zájmová výuka. Oddíl stolního tenisu spadající pod Vysokoškolský sportovní klub MFF byl založen před pěti lety a stále se rozrůstá. Při založení oddílu stáli studenti MFF bratři Pathové, Ondřej Housar a učitel tělesné výchovy na MFF Jan Schwarzer.

Jpeg

V současné době hraje oddíl stolních tenistů dvě soutěže organizované Pražským svazem stolního tenisu a to 5. a 6. třídu. Tréninky jsou organizovány dvakrát v týdnu, jednou v Hostivaři a jednou v Karlíně. Cíle pro letošní sezony jsou jasné: udržení se v obou soutěžích, mírný nárůst oddílové základny a zejména se ping-pongem pořádně bavit!! Neformálním šéfem a duší týmu je v současnosti student kombinovaného studia MFF Daniel Winter, který často organizuje pozápasové aktivity, které jsou důležité pro správné stmelení týmu.

Hráči se navíc účastní turnajů pořádaných katedrou tělesné výchovy. V pátek 27.11.2015 se koná turnaj jednotlivců a ty jsi tímto srdečně zván! (dorazit mohou hráči všech výkonností!) https://ktv.mff.cuni.cz/events/21/pingpong-turnaj/ Další možností, kde si zasoutěžit v pinčesu je Děkanský den. http://www.mff.cuni.cz/vnitro/ded/

Jpeg

Jpeg