Matfyzácký tenisový turnaj – reportáž

Ideální počasí, skvělé výkony, pohodová atmosféra na kurtech i mimo ně, tak by se dal stručně charakterizovat, ve čtvrtek 6. června konaný, turnaj v tenise jednotlivců, na který nakonec dorazilo 8 hráčů. Nechyběl mezi nimi ani, na Matfyzu dobře známý, milovník sportu a muzikant profesor Luboš Pick.

Ředitel turnaje nastavil pro tento počet účastníků ten nejspravedlivější systém. Každý s každým na jeden set, který začínal za stavu 2:2 (v případě výsledku 5:5 následuje tie break).

Z následného pořadí si první čtyři hráči zahráli o prvenství, tak že v semifinále se utkal 1. se 4. respektive 2. se 3. hráčem. Vítěz postoupil do finále poražený do zápasu o 3. místo. Zápasy o konečné umístění se hrály na jeden celý set. Ve finále nakonec zaslouženě zvítězil student 2. ročníku oboru Obecná Matematika Jirka Březina, který přehrál Jana Záhlavu v poměru 6:3.

V turnaji startovala nakonec jediná žena, „produkt“ Matfyzácké tenisové školy, Alžběta Oplištiliová. V konkurenci mužů Bětka rozhodně nepropadla a obsadila krásné 6. místo.

Turnaj se vydařil, všichni účastníci si skvěle zahráli, a katedra MFF bude rozhodně v podobných tenisových akcích pokračovat i v následujících semestrech!

Krásné NEJEN tenisové léto! 😉

Milan Šafr