1. ročník Bc. studia – zimní semestr 2024/25

Zápis studentů 1.ročníku Bc. studia na TV

1. Studenti si zapíší v SIS předmět Tělesná výchova I (kód předmětu NTVY014), resp. Tělesná výchova III (kód předmětu NTVY016 – studenti, kterým byl předmět TV I uznán z minulého studia).

2. Studenti se zaregistrují na konkrétní sportovní odvětví na webu KTV.

Elektronická registrace bude spuštěna v pátek 20. 9. 2024 v 9:00 hodin.

Studenti si vybírají POUZE z lekcí, určených pro jejich studijní OBOR.

Obor: MFMP, MITP, MOMP, MAUP, MCUP, MFUP,MNUP: zde

Obor: Informatika IPP, MMOP a FIUP: zde

Obor: FP, FMUP, MDUP, MIUP: zde

Studenti si vybírají POUZE z lekcí, určených pro jejich studijní OBOR. Kapacita míst ve sportovních hodinách je omezena. V případě, že lekce, o kterou má student prioritní zájem, je v době přihlašování kapacitně naplněna/obsazena, registruje se na lekci s volnou kapacitou (vybírá pouze v rozvrhu hodin pro jeho/její studijní obor). Zároveň si je vědom skutečnosti, že v případě uvolnění místa na preferované hodině bude lektorem automaticky přesunut.
Pokud se student zapíše do lekcí určených pro jiný studijní obor, má vyučující nebo tajemník katedry právo studenta ze seznamu vymazat.

Studenti nastupující do 1. ročníku Bc. studia absolvují před zahájením výuky plaveckou prověrku ve sportovním centru v Hostivaři.

Podrobnosti o plavecké prověrce naleznete zde.

Výuka TV začne v týdnu od 7.10.2024.

Studenti se před úvodní hodinou řídí pokyny, které uvádí lektor vybraného sportu v poznámce uvedené v elektronické registraci jako “Důležité informace“. V případě nejasností, kontaktují lektora vybrané lekce.

Podmínky pro udělení zápočtu

1. Plavecká prověrka – podmínkou pro udělení zápočtu za první semestr, ve kterém si studenti zapíší a zároveň nastoupí na vybranou sportovní aktivitu, je absolvování plaveckých prověrek. Pokud student úspěšně splní plaveckou prověrku pokračuje sportem zvoleným v registraci. Pokud se mu to nepodaří, bude zařazen do semestrální hodiny “Základy plavání”.

2.  75% AKTIVNÍ účast na hodinách TV (tolerance 3 absence za semestr). Student se řídí pokyny a informacemi, které obdrží od lektora vybraného sportu na první hodině v semestru

TV V BAKALÁŘSKÉM STUDIU
Student má povinnost v rámci bakalářského studia získat 4 kredity z tělesné výchovy, z toho alespoň 3 kredity za absolvování pravidelné semestrální výuky. Jeden z těchto povinných kreditů lze získat účastí na letním nebo zimním výcvikovém kurzu. Semestrální výuka je zdarma, pobyt na letním výcvikovém kurzu si studenti, částečně nebo v plné míře, hradí.

Po splnění čtyř povinných kreditů mají studenti možnost pokračovat ve sportování i nadále a zapsat si Zájmovou tělesnou výchovu jak ve formě semestrální výuky (NTVY006), tak formou letních (NTVY002) a zimních výcvikových kurzů (NTVY003).

Souhrnné informace můžete najít také v PREZENTACI určené pro účastníky úvodního soustředění na Albeři.