Plnění TV na jiné fakultě UK/VŠ

Uznání zápočtových požadavků povinně volitelného předmětu Tělesná výchova absolvovaných na jiných fakultách UK.

• Studenti MFF UK si povinně volitelný předmět Tělesná výchova (TVI, TVII, TV III, TV IV) zapisují do SIS prioritně na MFF UK, konkrétní sport si volí z nabídky KTV MFF.
  • Ve výjimečných případech (př. nedostatečná kapacita na lekcích, současné studium na více fakultách UK, splnění zápočtových požadavků v rámci předchozího studia na UK apod.) může student MFF podat žádost o uznání absolvování zápočtových požadavků z předmětu Tělesná výchova na jiné fakultě UK.
  • Student/ka požádá vedoucího KTV MFF o možnost splnění předmětu TV na jiné fakultě UK nejpozději 5 dní před zahájením příslušného semestru.
  • Podanou žádost (v termínu) může vedoucí KTV MFF schválit za těchto předpokladů:
    1. absolvování semestrální výuky s minimálně 75% aktivní účastí na hodinách TV
    2. absolvování plavecké prověrky u studentů 1. ročníku
  • Student/ka je povinen/a po skončení semestru doložit písemné potvrzení o absolvování výuky v požadovaném rozsahu. Potvrzení vystaví vyučující TV a student/ka ho doručí vedoucímu KTV MFF.
  • Studentům, kteří studují opakovaně a zápočtové požadavky z TV splnili během předchozího studia na MFF, se splnění předmětu uznává.
  • Zápočty z Tělesné výchovy získané na vysokých školách mimo UK se v rámci studia na MFF neuznávají.