DISTANČNÍ výuka

POKYNY PRO DISTANČNÍ VÝUKU

 1. Zapište si předmět Tělesná výchova II, Tělesná výchova IV nebo Zájmová tělesná výchova do SIS.
 2. Na webových stránkách Katedry TV se přihlaste na konkrétní sport, který je určen pro váš studijní obor https://ktv.mff.cuni.cz/ v menu VÝUKA
 3. Pro potřeby získání prezence na výuce prostřednictvím nahrávání GPX souborů se registrujte na studentský portál nahrávání aktivit https://ktv.mff.cuni.cz/students/tv.php
 4. Přihlášení – vložte své UKČO (osmimístné číslo uvedené v SIS) a heslo.

V případě prvního přihlášení použijte stejnou emailovou adresu, kterou jste uvedli při registraci na sport (viz bod 2). Po prvním přihlášení lze heslo změnit.

 1. Po přihlášení se zobrazí sport, na který jste se registrovali včetně seznamu 14-ti výukových lekcí ( LS 1. 3. – 6. 6. 2021) a třech náhradních termínů.
 2. Vkládání sportovních aktivit je možné pouze 7dní před termínem a 7 dní po termínu výukové lekce. Vložit soubor GPX je tedy možné pouze do „otevřených“ hodin.
 3. Vložení GPX souboru: 
 • Vyberte typ aktivity – musí se jednat o jednorázovou nepřerušovanou sportovní aktivitu
 • Vyberte soubor, který chcete nahrát
 • Uložte aktivitu

návody: Strava , Strava (mobil), Sports Tracker

Pokud je GPX soubor správně vložen, v prezenci se zobrazí – ČEKÁ NA SCHVÁLENÍ.

 1. Pokud lektor KTV vloženou aktivitu schválí, pak se v prezenci zobrazí ANO, v opačném případě se v prezenci zobrazí NE.
 2. V případě, že nemáte možnost vložit aktivitu v řádném termínu (nemoc, apod.) a ten se vám pro vložení „uzamkne“ (nastane 7 dní po termínu lekce), můžete v dalších týdnech využít pro vložení GPX souboru náhradní termín.

UPOZORNĚNÍ:

 • V případě, že jste nahráli špatný GPX soubor kontaktujte svého vyučujícího.
 • Aplikace pro vkládání GPX souborů je kompatibilní s prohlížeči Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Edge.